
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DRA |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 673 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 834mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 165°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.236" (6.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 | ||
| 1200 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of DRA125-681-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 1.9A 85 MOHM SMD
FIXED IND 15UH 580MA 390 MOHM
FIXED IND 68UH 70MA 1.95 OHM SMD
CAP CER 0402 62PF 25V ULTRA STAB
FIXED IND 680UH 673MA 1.2 OHM
WIRE MARKER CLIP-ON YELLOW
CABLE ASSEMBLY INTERFACE 16.4'