
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-HCI |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 520 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 14 A |
| Current - Saturation (Isat): | 20A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.7mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 140MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 7030 |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.272" W (7.00mm x 6.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.130" (3.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 |
Current price of 744310055 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 330MA 900 MOHM
FIXED IND 6.2UH 1.8A 45 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 1.65A 86 MOHM SMD
FIXED IND 520NH 14A 3.7 MOHM SMD
CONN SOCKET 60POS 0.05 GOLD SMD
HEX STANDOFF #6-32 ALUMINUM 1"
HERM RECP