
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CIG10F |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 160000 |
Current price of CIG10FR47MNC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 360NH 170MA 4.6 OHM
FIXED INDUCTOR 3.3UH SMD
FIXED IND 1UH 1.15A 60 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 800MA 200 MOHM
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM
MEMS OSC XO 25.0000MHZ HCMOS
TNC/BNC JACK MODIFIED