
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SH150 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 38 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.559" L x 0.551" W (14.20mm x 14.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.337" (8.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 375 |
Current price of SH150S-1.20-38 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220NH 876MA 250 MOHM
FIXED IND 330UH 65MA 13 OHM SMD
FIXED IND 33UH 95MA 5.2 OHM TH
FIXED IND 38UH 1.2A 100 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
MULTISTAGE TEM 40X40X7MM
DC DC CONVERTER 36V 150W