MHW2012SG100KA
Description
FIXED IND 10UH 10A 3.9 MOHM SMD
DataSheet
MHW2012SG100KA PDF
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):10 A
Current - Saturation (Isat):21A
Shielding:-
DC Resistance (DCR):3.9mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.878" L x 0.866" W (22.30mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):0.473" (12.10mm)