
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQW18 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 7.5 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 48mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of LQW18AN7N5G8ZD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 4.7A 16 MOHM TH
FIXED IND 22NH 500MA 0.22
FIXED IND 6.8UH 3A 37.7 MOHM SMD
FIXED IND 7.5NH 1.5A 48 MOHM
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
CRYSTAL 32.0000MHZ 11PF SMD
DC DC CONVERTER 15V 400W