
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 220 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.154 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 310MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of S1812R-221G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5MH 10A 40 MOHM CHASS
FIXED IND 1.5UH 2.02A 94 MOHM
FIXED IND 470NH 4A 29 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 1.154A 150 MOHM
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
FIXED IND 120NH 100MA 2.66 OHM
FUSE AUTO 3A 32VAC 1=5 PCS