
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.58 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 360MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 1537-04M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27NH 600MA 90 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 7A 37 MOHM TH
FIXED IND 2.7UH 50MA 550 MOHM
FIXED IND 330NH 1.58A 90 MOHM TH
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC