
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.268" (6.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 | ||
| 5000 | ||
| 12500 | ||
| 25000 |
Current price of #B966BS-470M=P3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 900MA 323MOHM SMD
FIXED IND 1MH 650MA 1.2 OHM TH
FIXED IND 13NH 210MA 990 MOHM
FIXED IND 47UH 1.8A 120 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVDS
FAN AXIAL 119X38MM 230VAC TERM
CONN HEADER VERT 21POS 2.54MM