
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MGV |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5.5A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 40mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MGV05121R2M-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1NH 400MA 100 MOHM SMD
FIXED IND 680NH 296MA 800 MOHM
FIXED IND 8.2NH 540MA 140 MOHM
FIXED IND 1.2UH 4.5A 40MOHM SMD
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
THERMAL PAD 20X10MM GREY
CONN HDR DIP POST 48POS GOLD