
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | NR, S Type |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.45 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 117.6mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of NRS4018T6R8MDGJV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 7.1A 24 MOHM TH
FIXED IND 18MH 27MA 76 OHM TH
FIXED IND 18MH 52MA 143 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 1.45A 117.6 MOHM
MEMS OSC XO 4.0960MHZ H/LV-CMOS
LED 5MM RA 5V MATING GRN PC MNT
CONN RCPT HSNG MALE 39POS PNL MT