
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 870 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 160mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of HF1008-390M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 62NH 180MA 1.9 OHM SMD
FIXED IND 3.3UH 2.1A 64 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 143MA 17.9 OHM
FIXED IND 39NH 870MA 160 MOHM
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
CONN HEADER SMD 16POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 12V 100W