
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RLB9012 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 280mOhm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.480" (12.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of RLB9012-101KL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 560MA 450MOHM SMD
FIXED IND 330NH 5.3A 23 MOHM TH
INDUCTORS FOR POWER CIRCUITS, FO
FIXED IND 100UH 1.4A 280 MOHM TH
TERM BLOCK MARKER
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP
KIT, RA MIRROR, F/V4XX