
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 39 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 870 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1812-390M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 250MA 400 MOHM
FIXED IND 150NH 9A 6.6MOHM SMD
FIXED IND 2.2NH 300MA 160MOHM SM
FIXED IND 39NH 870MA 200 MOHM
CONN RCPT 34POS 0.1 GOLD SMD
HOLE PLUG, .750 HOLE, .031-.109
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER