
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SRU5028 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.4A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 63mOhm |
| Q @ Freq: | 18 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 25MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 600 | ||
| 1200 | ||
| 3000 | ||
| 6000 |
Current price of SRU5028-100Y is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 695MA 200 MOHM
FIXED IND 68UH 1.2A 240 MOHM SMD
FIXED IND 1MH 1.9A 280 MOHM TH
FIXED IND 10UH 1.8A 63 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ HCSL
DC DC CONVERTER 15V 1W
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP