MLG0402P33NHT000
Description
FIXED IND 33NH 120MA 3.8 OHM SMD
DataSheet
MLG0402P33NHT000 PDF
Type Description
Series:MLG-P
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:33 nH
Tolerance:±3%
Current Rating (Amps):120 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.8Ohm Max
Q @ Freq:6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant:1.4GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:300 MHz
Size / Dimension:0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):0.009" (0.22mm)