
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM2110 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 7 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 19mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.201" L x 1.000" W (30.50mm x 25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.520" (13.21mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of PM2110-330K-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 2.7A 40MOHM SMD
FIXED IND 2.7UH 638MA 490 MOHM
FIXED IND 390NH 913MA 180 MOHM
FIXED IND 33UH 7A 19 MOHM SMD
FIXED IND 3.3UH 3.4A 31.2 MOHM
AC/DC CONVERTER 9V
RF ANT 2.4GHZ MOD CAB CHAS 36"