BKPB002016104R7MA2
Description
FIXED IND 4.7UH 800MA 210 MOHM
DataSheet
BKPB002016104R7MA2 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):200mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):210mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:3 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0806 (2016 Metric)
Supplier Device Package:0806
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)