MMD-06EZ-3R3M-V1-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FIXED IND 3.3UH 8A 20.9MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
MMD-06EZ-3R3M-V1-RU PDF
Type Description
Series:V1
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:Metal
Inductance:3.3 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):8A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):20.9mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)