VLS252010CX-6R8M
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 6.8UH 860MA 372M OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
VLS252010CX-6R8M PDF
Type Description
Series:VLS-CX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Last Time Buy
Type:Wirewound
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:-
DC Resistance (DCR):-
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)