ETQ-P3M2R2HFP
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
FIXED IND 2.2UH 6.3A 21.5 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
ETQ-P3M2R2HFP PDF
Type Description
Series:PCC-M0530M-H
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Metal Composite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6.3 A
Current - Saturation (Isat):9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):21.5mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, J-Lead
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)