SP1812-154J
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150UH 198MA 5.1 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
SP1812-154J PDF
Type Description
Series:SP1812
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):198 mA
Current - Saturation (Isat):168mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):5.1Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)