MLF2012DR22MTD25
Description
FIXED IND 220NH 250MA 300 MOHM
DataSheet
MLF2012DR22MTD25 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:220 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):250 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):300mOhm Max
Q @ Freq:20 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:250MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:25 MHz
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)