MLF1608A2R2MTD25
Description
FIXED IND 2.2UH 30MA 1 OHM SMD
DataSheet
MLF1608A2R2MTD25 PDF
Type Description
Series:MLF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):30 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1Ohm Max
Q @ Freq:35 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant:80MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:10 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.037" (0.95mm)