PM4547.822NLT
Manufacturer
PulseLarsen Antenna
VIGOR # :
Description
FIXED IND 8.2UH 1.3A 468 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PM4547.822NLT PDF
Type Description
Series:PM4547
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Molded
Material - Core:-
Inductance:8.2 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):1.8A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):468mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)