LMLP0404M220CTAS
Description
FIXED IND 22UH 400MA 870 MOHM
DataSheet
LMLP0404M220CTAS PDF
Type Description
Series:LMLP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):400 mA
Current - Saturation (Isat):360mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):870mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)