MLF2012C820MTD25
Description
FIXED IND 82UH 2MA 3 OHM SMD
DataSheet
MLF2012C820MTD25 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:82 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):3Ohm Max
Q @ Freq:25 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant:8MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.057" (1.45mm)