SDR1305-150M
Description
FIXED IND 15UH 3.3A 46 MOHM SMD
DataSheet
SDR1305-150M PDF
Type Description
Series:SDR1305
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.3 A
Current - Saturation (Isat):3.7A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):46mOhm Max
Q @ Freq:28 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:24MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max):0.201" (5.10mm)