
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 38.5 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 290mOhm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.062" (1.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 14000 |
Current price of PE-0805CD390JTT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 1.6A 100 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM
FIXED IND 82NH 400MA 420 MOHM
FIXED IND 180NH 240MA 1.25 OHM
FIXED IND 38.5NH 500MA 290 MOHM
CONN SOCKET 7POS 0.1 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 15V 200W