
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SIMID |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 270 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.24Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.4MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Supplier Device Package: | 2220 (5650 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.197" W (5.60mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of B82442H1184J000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 250MA 350 MOHM
FIXED IND 2.2UH 9A 6.8 MOHM SMD
FIXED IND 8.2NH 400MA 250 MOHM
FIXED IND 180UH 270MA 2.24 OHM
FIXED IND 5.1NH 800MA 83 MOHM
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
CONN RCPT 44POS 0.1 GOLD PCB