
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 150 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 140 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 183mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.432mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of P1812R-154G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820UH 90MA 12 OHM SMD
FIXED IND 68UH 2A 134MOHM SMD
FIXED IND 100NH 1.131A 150 MOHM
FIXED IND 150UH 140MA 6.432 MOHM
TVS DIODE 120V 193V CASE 5A
IC REG CONV BATTERY 1OUT SOT89-5
TVS DIODE 376V 602V DO204AC