CDRH5D14NP-220PC
Description
FIXED IND 22UH 800MA 384 MOHM
DataSheet
CDRH5D14NP-220PC PDF
Type Description
Series:CDRH5D14
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):800 mA
Current - Saturation (Isat):630mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):384mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.228" W (6.10mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)