
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ISC-1812 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 2.7 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 378 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 490mOhm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 67MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of ISC1812RQ2R7J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 900MA 210 MOHM
FIXED IND 1.5UH 330MA 2.3 OHM
FIXED IND 1.5UH 370MA 850 MOHM
FIXED IND 2.7UH 378MA 490 MOHM
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766
IC BUFFER NON-INVERT 6V 14TSSOP
SCR 1.8KV 3050A WP6