
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1330 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 467 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 246mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 792mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of P1330-473J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 3.75A 49 MOHM
FIXED IND 33UH 5A 75.4 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 189MA 2.1 OHM SMD
FIXED IND 47UH 467MA 792 MOHM
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 48V 50W
DC DC CONVERTER 24V 9W