
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P0751NL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 6.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 9A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.215" (5.46mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of P0751.102NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 4.9NH
FIXED IND 1UH 4.6A 25 MOHM SMD
FIXED IND 22NH 300MA 500 MOHM
FIXED IND 1UH 6.8A 10 MOHM SMD
LED XLAMP WHITE 0606
CONN RCPT FMALE 55POS GOLD SLDR
F81 CONNECTOR ASSEMBLY