
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQG15 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.4 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 900 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90mOhm Max |
| Q @ Freq: | 23 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LQG15WH3N4B02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2MH 100MA 34 OHM TH
FIXED IND 3.3NH 300MA 130MOHM SM
FIXED IND 180UH 300MA 1.3 OHM
FIXED IND 3.4NH 900MA 90 MOHM
DIODE ZENER 33V 50W DO5
RECP ASSY
SLEEVING 0.057" ID FBRGLASS 500'