
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LGJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 4.7 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 3.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 20mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of LGJ7045TC-4R7N-D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82UH 156MA 2.86 OHM
FIXED IND 18.85UH 2.8A 44.8 MOHM
FIXED IND 3.3MH 180MA 15.6 OHM
FIXED IND 4.7UH 3.6A 20 MOHM SMD
MEMS OSC XO 133.33333MHZ LVCMOS
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO213AA
DC DC CONVERTER 6.5V 100W