
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQP18 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Type: | Thick Film |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 2.2 nH |
| Tolerance: | ±0.2nH |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 400mOhm Max |
| Q @ Freq: | 17 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 | ||
| 8000 | ||
| 12000 | ||
| 28000 | ||
| 100000 |
Current price of LQP18MN2N2C02D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 7.6A 22 MOHM TH
FIXED IND 22UH 1.9A 270 MOHM SMD
FIXED IND 10UH 200MA 2.96 OHM
FIXED IND 2.2NH 250MA 400 MOHM
CONN RCPT MALE 24POS GOLD CRIMP