
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8532 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.17 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 75mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.286" (7.26mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 480 |
Current price of 8532-19K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820UH 2.6A 270 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 1A 195 MOHM SMD
FIXED IND 2UH 2.64A 27 MOHM SMD
CAP ALUM 15UF 12V AXIAL
FIXED IND 33UH 2.17A 75 MOHM SMD
XTAL OSC XO 8.0000MHZ LVCMOS
REC3-4805SRW/H2/A/M/SMD/CTRL-R
DC DC CONVERTER 5V 3W