
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMDLA1306Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 25 A |
| Current - Saturation (Isat): | 30A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.53mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.531" L x 0.496" W (13.50mm x 12.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of AMDLA1306Q-1R5MT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 22UH 1.71A 90 MOHM SMD
FIXED IND 120NH 550MA 300 MOHM
FIXED IND 6UH 7.5A 17 MOHM SMD
FIXED IND 1.5UH 25A 2.53 MOHM
MEMS OSC XO 24.0000MHZ H/LV-CMOS
CONN HEADER VERT 34POS 1.27MM
VI-LC63-CU 300V/24V 200W COMPA