
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HF1008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.9 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 275 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.95Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of HF1008-392K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 220UH 96MA 20 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 306MA 750 MOHM
FIXED IND 100NH 375MA 850 MOHM
RES SMD 360 OHM 1W 2010 WIDE
FIXED IND 3.9UH 275MA 1.95 OHM
FIXED IND 10MH 74MA 35 OHM TH
26G 1.5" HP SERIES TIP ID .009"