
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LMCI |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 12 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 500mOhm |
| Q @ Freq: | 8 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.7GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LMCI1005-12NKT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 72NH 400MA 490MOHM SMD
FIXED IND 56NH 760MA 170 MOHM
FIXED IND 56NH 1A 140 MOHM SMD
FIXED IND 12NH 300MA 500MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ LVDS
LED COB CXA3590 NEUT WHT SQUARE
CONN RF COAX PNL JACK L-SHAPE