
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PD Performance |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 380mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 1.9MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | 7345 |
| Size / Dimension: | 0.291" L x 0.287" W (7.40mm x 7.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 7447773102 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 160MA 3.05 OHM
FIXED IND 6.8MH 91MA 17.5 OHM TH
FIXED IND 1.4NH 800MA 90 MOHM
FIXED IND 1MH 300MA 3.3 OHM SMD
CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
ISOLATED / 9W/ VOUT:9