
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MHQ-P |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 0.6 nH |
| Tolerance: | ±0.1nH |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 10GHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 500 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.026" L x 0.014" W (0.65mm x 0.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.016" (0.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MHQ0603P0N6BTD25 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 51NH 600MA 240MOHM SMD
FIXED IND 56UH 580MA 305 MOHM
FIXED IND 6.8UH 2.3A 100 MOHM
FIXED IND 0.6NH 1A 70MOHM SMD
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
XTAL OSC XO 75.0000MHZ HCSL
PELTIER CP2,127,06,L1,EP,W4.5