
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SP1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 408 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 359mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of SP1812R-333K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4NH 360MA 350 MOHM
FIXED IND 22NH 160MA 1.6 OHM SMD
FIXED IND 270UH 800MA 780MOHM SM
FIXED IND 33UH 408MA 1.2 OHM SMD
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
FIXED IND 1.2UH 335MA 900 MOHM
CONN PLUG HSNG MALE 32POS INLINE