
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.158A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 199mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of P1812R-122J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 120NH 5.6A SMD
FIXED IND 33UH 182MA 5.6 OHM SMD
FIXED IND 4.7UH 1.4A 216 MOHM
FIXED IND 1.2UH 1A 199 MOHM SMD
MEMS OSC XO 66.66666MHZ LVCMOS
CONN HEADER SMD 3POS 2.54MM
CONN HDR .1" PCB R/A 16POS