
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 170 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.5Ohm |
| Q @ Freq: | 18 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.071" W (2.29mm x 1.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.061" (1.55mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0805CS-122EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 24NH 150MA 1.3 OHM SMD
FIXED IND 680NH 12A 4.5 MOHM SMD
FIXED IND 2.2UH 390MA 460 MOHM
FIXED IND 1.2UH 170MA 2.5OHM SMD
CRYSTAL 25.0000MHZ 19PF SMD
CONN SOCKET 41POS 0.1 GOLD PCB
CONN MINI OSP PLUG STR 50 OHM