
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | WE-PD4 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 388mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.102" L x 0.083" W (2.60mm x 2.10mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.307" (7.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 74457222 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 1.2A 65 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 1.5A 91 MOHM SMD
FIXED IND 6.8NH 300MA 600 MOHM
FIXED IND 220UH 1.2A 388 MOHM
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
DC DC CONVERTER 40V 50W
CONN PLUG FMALE 3P SILVER CRIMP