
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P1166NL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 560 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 560mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 580mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 7.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.297" L x 0.297" W (7.54mm x 7.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138" (3.51mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1200 | ||
| 3600 | ||
| 6000 | ||
| 12000 |
Current price of P1166.104NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18NH 300MA 600 MOHM
FIXED IND 600NH 13A 6.9MOHM SMD
FIXED IND 4.3UH 13A 5.9 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 560MA 580 MOHM
MEMS OSC XO 1.0000HZ LVCMOS SMD
DIODE ZENER 27V 500MW DO35
SPARKFUN ROTARY ENCODER BREAKOUT