
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | G |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 870 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 220mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 | ||
| 50000 |
Current price of ELL-4GG8R2N is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 80MA 12 OHM SMD
FIXED IND 22UH 8.2A 35.1 MOHM
FIXED IND 39UH 520MA 587 MOHM
FIXED IND 8.2UH 870MA 220 MOHM
CRYSTAL 30.0000MHZ 19PF SMD
CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM
CIRCULAR